حديث اليوم
الامام علي (ع) يقول : الكل يصحح افتراءه وانتقاده ، والجميع يتفاخر ، ففسد بحثه..

الأحد, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲ 23 شعبان 1445 الأحد, 3 مارس , 2024 الساعة ×
ليس لدى مالك "كيفان" أي عذر في إنتاج واستقدام عمال / إذا لم يتم اتخاذ أي إجراء ، فسنتخذ الإجراءات القانونية
19 تموز 2022 - 19:19
بطاقة تعريف : 3313
زيارة 966
10
يجب تسهيل عملية أنشطة الأفراد في قاعدة المعرفة ومنع العملية الطويلة لإصدار التراخيص: مع المتابعات ، اليوم ليس لدى مالك شركة كيفان أي عذر لبدء وحدة الإنتاج الخاصة به لأننا قمنا بحل المشاكل ويجب عليه خلق فرص عمل لعدة مئات من الأشخاص ، إذا لم يفعل ذلك ، فسيتم التعامل معه قضائياً..
منشور من طرف : مصدر : هذه المسألة قيد النظر حاليا من قبل لجنة التعليم
ص
ص

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های بالای کشور اظهار کرد: با این امکانات هر کاری امکان تحقق دارد و هیچ کاری نشدنی نیست، معتقدم با ظرفیت‌های موجود بسیاری از اهداف بدون مذاکره هم قابل تحقق است.

وی با اشاره به اینکه برخی از پروژه‌های استانی بعد از سالها هنوز محقق نشده و بیت‌المال به هدر رفته است، گفت: پروژه تامین آب شرب همدان مصوبه سال ۸۳ در سفر مقام معظم رهبری به استان بود که هنوز محقق نشده است.

۶ سال برای تامین آب همدان کاری نشد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه تقریبا طی ۶ سال اخیر پیگیری برای آب استان در حد صفر بوده است، افزود: در دولت جدید نیز با بازدید وزیر نیرو از سد همدان مصوباتی در تامین آب به دنبال بود و کار پیش می‌رفت اما متاسفانه کُند بوده است.

فلاحی با تاکید به اینکه اعتراض خود را به وزیر نیرو در این خصوص اعلام کردم و پیگیر اجرای آن بودیم، ادامه داد: مدیری که ترک فعل داشت، به دستگاه قضا معرفی کردم و پرونده برای ایشان تشکیل شده است؛ وظیفه تامین آب، به عهده شرکت آب منطقه‌ای بوده که کوتاهی شده و اخیراً نیز کار به آب و فاضلاب محول شده است.

اعتبار پیش‌بینی شده برای کنارگذر غربی از ۲۰ میلیارد به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید

وی با اشاره به اینکه پروژه بعدی سفر رهبری کنارگذر غربی بود، اضافه کرد: به خاطر برداشت‌های اشتباه کنارگذر غربی را نیز خواباندند، با ۲۰ میلیارد تومان می‌شد ۸ کیلومتر کار انجام داد اما امروز پیش‌بینی می‌شود با ۴۰۰ میلیارد تومان انجام شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا باید در شهر همدان اقدامات بدون کارشناسی باشد؟ ادامه داد: به ترتیب پل‌های زیادی را در سطح شهر زده‌اند و پروژه کنارگذر غربی را خوابانده‌اند که این باعث شده خودروهای سنگین نیز از داخل شهر عبور و ترافیک زیادی را ایجاد کنند.

فلاحی با اشاره به اینکه پیگیری‌های زیاد باعث شده امروز کنارگذر غربی به دغدغه مسؤولان استانی تبدیل شود تا جزو طرح‌های پیگیری سفر رئیس جمهور قرار دهند، ابراز کرد: امروز برای پست‌های برق نیز دچار مشکل هستیم که باید اقدامات پست‌های جدید خصوصا پست شهیدهمدانی تسریع‌ شود.

وی با بیان اینکه فردی معدن استان را به دست گرفته و سهم دولتی را هم نداده و امروز طلبکار است، خاطرنشان کرد: هیچ یک از مسؤولان دنبال گرفتن سهم معدن استان نبوده‌اند که اگر سهم دولتی داده شده بود، با هزینه آن کارهایی می‌شد انجام داد و پروژه‌هایی هم تعطیل نشود.

دادستانی پیگیر باشد اموال دولتی از معدن برگردد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه معدن‌کار، کوه را خورده و یک ریال هم نداده که به دادستان نامه زدیم و پیگیر هستیم، گفت: دادستانی با کمک اداره صنعت و معدن پای کار باشند تا اموال دولتی برگردد.

فلاحی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جوانان استان به خاطر نبود کار سرگردان شهرهای دیگر شده‌اند و این مشکل به خاطر واحدهای تولیدی که نظارتی بر آنها نشده است، افزود: شرکت کیوان بدون نظارت خوابیده و ۵۰۰ کارگر آن امروز به ۵۰ کارگر رسیده است!

هشدار به مالک شرکت کیوان

قال: با پیگیری انجام گرفته مالک شرکت کیوان امروز بهانه‌ای برای راه‌اندازی واحد تولیدی خود ندارد چراکه مشکلاتش را حل کردیم و باید فرصت شغلی چند صدنفری را ایجاد کند که اگر نکند برخورد قضائی می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه قبل از قانون جهش مسکن پیگیر مشکل مسکن همدان بودیم و ۲۰ هزار نفر هم ثبت‌نام و ۵ هزار نفر پول واریز کردند اما مشکل حل نشد، تصریح کرد: در دولت جدید هم قانون جدید آمد و پیگیری کردیم اما متاسفانه باز هم مشکلاتی وجود دارد.

تعطیلی چهارماهه شورای مسکن در همدان

فلاحی با بیان اینکه چهار ماه شورای مسکن با مشکلات موجود مسکن تشکیل نشد، ادامه داد: شورای مسکن باید با ترکیب کامل تشکیل می‌شد تا شاهد رونق مسکن در همدان باشیم؛ البته اخیرا با پیگیری‌ انجام گرفته یک جلسه تشکیل شده که باید مطالبه شود دو هفته یکبار تشکیل و مسائل مطرح شود.

وی در خصوص قانونی که برای اجاره‌بها تعریف شده است نیز یادآور شد: طبق مصوبه کسی هم حق ندارد اجاره بهای منازل را در استان همدان بالا ببرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از ساخت خانه‌های ۱۱۰ واحدی بنیاد مسکن در شهرک مدنی و واحدهایی در شهرک فرهنگیان نسبت به حل مشکلات مسکن خبر داد و افزود: امیدواریم ساخت این مساکن سرعت یابد.

فلاحی با تاکید به اینکه شورای مسکن باید مرتب برگزار تا مشورت‌ انجام شود و این شورا کارساز باشد، گفت: چند بار اعلام کردیم کارگروه فنی مهندسی ما آمادگی دارد مشورت دهد و زمین‌هایی برای ساخت مسکن معرفی کند اما تا امروز معاونت عمرانی استانداری از ما درخواستی نداشته و وقتی از ظرفیت‌های موجود استفاده نمی‌شود، قطعا مشکلات هم خواهد بود.

 زمین‌های اوقافی شهرک مدنی در حل مشکلات مسکن کارساز است

وی با اشاره به اینکه زمین‌های اوقافی شهرک مدنی در حل مشکلات مسکن همدان کارساز است، ابراز کرد: در این خصوص با مدیرکل اوقاف جلساتی داشتم و پیگیری کردم و ایشان هم حرفی ندارند و موافق هستند؛ امیدواریم هرچه سریع‌تر کار توسط مدیرکل راه و شهرسازی دنبال و تحقق یابد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه هنوز مدیرکل جدید مسکن و شهرسازی را ندیده‌ام که صحبت‌هایی در این زمینه داشته باشیم، اضافه کرد: امیدوارم زمین‌های اوقاف هرچه سریع‌تر پیگیر شود و به جای اینکه دنبال الحاق باشیم از این زمین‌ها برای مسکن استفاده کنیم.

فلاحی در مورد انتقاد خبرنگاران نسبت به تغییر مرتب مدیریت جهاد کشاورزی و تعیین سرپرست برای این مجموعه و به نوعی تعطیلی کار خاطرنشان کرد: باید در انتخاب مدیریت ثبات باشد و مدیری که می‌آید، برنامه هم بدهد.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم هرچه سریع‌تر مدیران تعیین تکلیف شوند، مدیران ما باید تبدیل به احسن شوند که معتقد به کار جهادی هستند، افزود: در خصوص ارزیابی عملکرد مدیران، در کل کشور فرصت یک ساله به وزرا و مدیران داده‌ایم، بنابراین امروز سوالات از وزرا و استیضاح آنها در مجلس کلید خورده که هفته پیش یک وزیر کارت زرد گرفت.

برخی از مدیران همدان نمره بالایی ندارند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه به عملکرد مدیران در کشور نمره بالایی نمی‌دهیم، تاکید کرد: در استان هم در برخی بخش‌ها نمره خوب می‌دهیم و برخی حوزه‌ها نمره بالایی ندارند.

فلاحی در پاسخ به اظهارات یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی جاها مدیران از نماینده هم حساب نمی‌برند، گفت: بله برخی را قبول دارم اما کلیت ندارد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای کارآمد، خبره، متعهد و انقلابی کم نداریم و منتقدیم که چرا استفاده نمی‌شوند، عنوان کرد: بنده به مدیران استان نمره بالایی نمی‌دهم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اهمیت به تغییر الگوی مصرف در استان بیان کرد: تامین آب همدان از سد تالوار پایدار نیست و تنها برای رفع تنش آبی است و باید فکر اساسی به حال آب استان کرد و پروژه تامین آب پایدار داشت.

فلاحی با بیان اینکه بحران آب جهانی است و امروز اقداماتی مثل سدسازی منسوخ شده است، خاطرنشان کرد: موضوع آبخیزداری مهم است و باید مورد توجه باشد؛ در حال حاضر یکی از مناطق کم آب استان برای ۱۸ روستای آبشخور، پروژه آبخیزداری اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در استفاده از آب‌های ژرف دیگر پروژه آبرسانی و سدسازی مطرح نیست، گفت: در حال حاضر به برخی از روستاهای استان با تانکر آبرسانی می‌شود که به وزیر هم گفته‌ایم تامین تانکر و نوسازی این وسایل در دستور کار قرار گیرد.

روستاهای ملحق شده به شهر در همدان از فاضلاب رنج می بردند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده تلاش ما در تامین آب است اما مسئله فاضلاب نیز به معضلی تبدیل شده است، افزود: در این خصوص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار سهم همدان و ۱۰۰ میلیارد تومان سهم شهرستان ملایر است که گفته‌ایم این مبلغ را جای دیگری هزینه نشود و در جای خود باشد.

فلاحی با اشاره به اینکه برای فاضلاب شهرستان فامنین ۱۰۱ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است، ادامه داد: روستاهای ملحق شده به شهر از فاضلاب رنج می‌بردند که طی بازدید، شبکه انتقال انجام شده بود و باید امروز مشکل فاضلاب چنین مناطقی هم حل شده باشد.

وی در خصوص پروژه میدان بار نیز بیان کرد: سرمایه‌گذار پروژه میدان بار به خاطر آشنایی نزد من آمد و قرار شد در این شهر سرمایه‌گذاری کند، اما آقایی جو سیاسی داد و گفت از سرمایه‌گذار همدانی استفاده کنید و با تعابیر زشتی جلوی این سرمایه‌گذار را خواست بگیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه اطلاعی ندارم کار با سرمایه‌گذار به کجا کشید و آیا شهرداری می‌خواهد کار را با آن سرمایه‌گذار انجام دهد یا خیر، اضافه کرد: سرمایه گذار اصلی اصالتا تبریزی است و ساکن ترکیه که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند اما آنها پیگیری هم کردند و دیدند که غرفه‌داران را دخیل نکردند و معلوم نیست چه کسی می‌خواهد خرید کند.

فلاحی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه به همدان می‌آید و بررسی کنند و ببینند آیا به نفع است یا خیر، اظهار کرد: قرار شد تهاتر با غرفه داران هم انجام شود اما هنوز کار انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه ما گفتیم سرمایه از دست می‌رود و وضعیت میدان بار هم خوب نیست و فکری به حال آنجا شود عنوان کرد: اگر می‌دانند به نفع همدان نیست قرارداد را لغو کنند و بنده هیچ منافعی ندارم و نمی‌خواهم به ضرر شهر همدان باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه اگر سرمایه‌گذار داخلی وجود دارد بیاید و تعیین تکلیف کنند و ما هم حمایت می‌کنیم و سرمایه‌دار موجود را هم تعیین تکلیف کنند، افزود: گاهی یک تلفن باعث می‌شود کار به تاخیر بیفتد و میلیاردها تومان سرمایه هدر برود!

فلاحی با اشاره به اینکه راه آهن همدان نیز ۲۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که اگر کار را این استان انجام ندهند به استان دیگری می‌برند، عنوان کرد: ایستگاهی را تکمیل نکرده، ایستگاهی را به داخل شهر می‌آورند و باعث می‌شوند کار به خوبی پیش نرود.

وی در خصوص هزینه‌های بالای رفت و آمد مسافران به ایستگاه قطار نیز بیان کرد: مسیر راه‌آهن مشکل تعریض جاده داشت که با رفع مشکل، قرار است اتوبوس BRT هم تعریف شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه مشکل همدان این است خیلی از کارها با کارشناسی پیش نرفته و همچنان باز هم کارهایی به این طور انجام می‌شود، تصریح کرد: حال باز هم باز می‌خواهند به شهر همدان الحاق و مشکلاتی ایجاد کنند.

فلاحی با بیان اینکه امروز مطرح می‌کنند که ایستگاه قطار را به کوچه گمرک بیاورند که آن هم کارشناسی نیست در خصوص مطالبه یکی از خبرنگاران مبنی بر برقی شدن قطار همدان و کاهش مسافت طی شده افزودراه آهن با عجله و سیاسی افتتاح شد که هنوز قطار برقی هم دایر نشده است.

وی با اشاره به اینکه هر چیزی باید متولی داشته باشد و متاسفانه مشکل این است که در همه جا اظهار نظر می‌کنیم، تاکید کرد: آمارهای متعددی که از جمعیت و اشتغال همدان داده شده، روی تصمیم‌گیری‌ها در مورد استان هم موثر بوده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه اخیرا مرکز آمار گفته که به جمعیت شهر همدان ۳۷ هزار نفر اضافه شده است، ابراز کرد: آمار جمعیت استان دقیق نیست و قرار شده است کمیته‌ای در این زمینه از سوی مرکز آمار ورود کند و جمعیت استان احصا شود.

فلاحی با اشاره به اینکه اخیرا در آمایش سرزمین، همدان زیرمجموعه کرمانشاه قرار گرفت و ما معترض شدیم تا تجدید نظر شود، گفت: متولیان امر وقتی در جریان سند آمایش سرزمین قرار نمی‌گیرند، سندی که در جهت توسعه استان خواهد بود، قطعا شاهد چنین مشکلاتی هم خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در خصوص آمار اشتغال استان وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد پست‌های جهاد کشاورزی استان خالی است و حال به دنبال جدا کردن جهاد از کشاورزی هستند تا این مشکلات حل شود.

برخی کلاس‌ها مختلط هستند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به اینکه می‌گویند آموزش و پرورش استان ۲۲۰ هزار معلم کم دارد در حالی که آمار بیشتر است چون برخی کلاس‌ها هم مختلط هستند، گفت: کیفیت در آموزش و پرورش پایین آمده چون از هر جایی نیرو تزریق کرده‌اند.

فلاحی با تاکید به اینکه باید دانشگاه شهید رجایی توسعه یابد و گفتیم که ۶ هزار نفر نیروی مازاد پیام نور را هم به آموزش و پرورش بدهند، اضافه کرد: در آموزش و پرورش ۵۰ هزار نیروی پشتیبانی هم کمبود است و جمعا کمبود به ۳۰۰ هزار نیرو می‌رسد.

خطر در کمین خانه‌های منوچهری همدان

وی با اشاره به اینکه با کسی عقد اخوت ندارم و در انتخاب شهردار هم دخالتی نداشتم، یادآور شد: از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان، برای شهرداری تامین آب و ساماندهی حواشی شهر بود که باید مطالبه و این پروژه‌ها محقق شود چراکه به عنوان نمونه در منطقه منوچهری خانه‌ها کف رودخانه قرار گرفته و جمع کردن آنها به سادگی نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه در این خصوص چند جلسه با قرارگاه خاتم برگزار کردیم و قرارگاه می‌خواهد پای کار بیاید و تنها شهرداری باید چند تکه زمین بدهد تا این مجموعه خانه‌هایی را بسازد و با اهالی منوچهری تهاتر کند و آن هم بدون دریافت هزینه‌ای، افزود: باید حاشیه شهر ساماندهی شود و امروز قرارگاه پای کار است و شهرداری، استانداری و شورای مسکن هم باید پای کار باشند.

فلاحی با تاکید به اینکه این امکان تنها در استان همدان فراهم شده است و باید پیگیر بود گفت: ساماندهی حواشی شهر باید در دستور کار باشد چراکه از چند منطقه شهر همدان که پیگیر شدیم، پروژه‌هایی مسکن ۱۰ سال پیش ساخته شده‌اند اما تا امروز امکاناتی برای آنها فراهم نشده است.

وی با اشاره به اینکه روستاهایی الگو شده‌اند که مسؤولانی را آنجا مستقر کنیم و اهالی و دهدار مطالباتی داشته باشند که در شهر نیز باید این موضوع مورد توجه باشد و مسؤولان از نزدیک مشکلات را ببینند، تصریح کرد: این مشکلات را باید یک بار برای همیشه تمام کنیم؛ متاسفانه شهر را تبدیل کردند به اینکه هرجایی ساخت و سازهایی داشته باشند بدون اینکه به عواقب و تامین امکانات هم فکری کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با پیگیری‌ انجام گرفته سهم آلایندگی فامنین و کبودراهنگ برقرار شد، خاطرنشان کرد: به سختی یک برج‌های خنک‌کننده در همدان مستقر شده در حالی که اراک ۲۰ سال است برج‌هایی را فعال دارد و باید این کار در استان همدان هم تسریع یابد تا منابع هدر نرود.

قال فلاحي: در خصوص فرودگاه نیز دنبال هواپیماهای سبک بودیم و با پیگیری خوشبختانه سفر حج هم انجام شد اما کافی نیست و باید مورد توجه جدی باشد.

وی با بیان اینکه هنوز در همدان ساختمان استانی و ستادی حوزه خواهران وجود ندارد، تاکید کرد: در حوزه‌ خواهران استان هزینه تامین استاد پایدار وجود ندارد و طلبه‌های متاهل نیز شهریه زیر یک‌میلیون تومان می‌گیرند و بیمه بیکاری ندارند که متاسفانه به خاطر مشکلات اقتصادی، گرایش به حوزه هم کم شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به مشکل اشتغال جوانان و افزایش مهاجرت دختران تحصیل‌کرده استان ابراز کرد: ما به دنبال جذب و به کارگیری نخبگان دانش‌بنیان، مخترعان و مبتکرین هستیم تا مهاجرت را کاهش دهیم.

درمان جانبازان شیمیایی و بیماران مبتلا به سرطان با داروی ساخت همدان

فلاحی با بیان اینکه در استان همدان، تیمی در ملایر داریم که داروی هوشمند ضدکرونا تولید کردند و کارهای این تیم با مجموعه‌ای انجام شده و چون وزارت بهداشت پشتیبانی نمی‌کرد، قرار شد کار را رسانه‌ای کنیم، ادامه داد: دارویی در همدان ساخته شده که در درمان جانبازان شیمیایی و بیماری سرطان استفاده می‌شود و در این خصوص جلساتی داشتیم و در این راستا به دنبال تاسیس نخستین بیمارستان تحقیقاتی طب ایرانی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص جوانان صاحب‌نظر را پشتیبانی ویژه‌ای می‌کنیم تا در کنار واحدهایی، کار به سمت دانش‌بنیان پیش رود و قشر تحصیلکرده بتوانند بهره‌هایی ببرند، گفت: در حوزه زنان امیدوارم مدیرکل جدید بانوان استانداری ورود جدی داشته باشند که البته هنوز ما ایشان را ندیدیم و برنامه‌هایشان را نمی‌دانیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه ضعف‌هایی در حوزه زنان استان وجود دارد و حتما باید برنامه‌ای در این خصوص باشد افزود: متاسفانه در حوزه زنان اقدامات خوبی در استان انجام ندادیم و امیدواریم در مدیریت جدید به این مسئله توجه شود که البته نهادهایی هم پیگیر هستند که کمک تا برنامه جامعی در این خصوص دیده شود.

قال فلاحي: نسبت به حقوق زنان و دختران در همدان سالها انتقاد می‌کنم و هنوز بر انتقادم هستم.

انشر تعليق

  • سيتم نشر التعليقات التي ترسلها على الويب بعد موافقة فريق الإدارة.
  • لن يتم نشر الرسائل التي تحتوي على قذف أو قذف.
  • لن يتم نشر الرسائل غير الفارسية أو غير ذات الصلة.