حديث اليوم
الامام علي (ع) يقول : الكل يصحح افتراءه وانتقاده ، والجميع يتفاخر ، ففسد بحثه..

الاثنين, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ 9 شهر محرم 1446 الاثنين, 15 تموز , 2024 الساعة ×
الحصول على ترخيص إنشاء جامعة تدريب المعلمين لطلاب الدولة
03 يونيو 2023 - 21:13
بطاقة تعريف : 3437
زيارة 792
16

وقد تم ذلك من خلال ملاحقة حجة الإسلام والمسلمين فلاحي؛ الحصول على ترخيص إنشاء جامعة تدريب المعلمين لطلبة الدولة

منشور من طرف : الكاتب : S. M. Hosseini مصدر : العلاقات العامة
ص
ص

به گزارش دفتر روابط عمومی عضو کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری شورای اسلامی؛ فلاحی در نشستی با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن نبوی؛ رئیس مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه‌ علمیه بیان کرد: مطابق اساسنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرجع تصمیم‌گیری و توسعه؛ در زمینه ایجاد یا صدور مجوز تاسیس، توسعه و انحلال حوزه‌های علمیه با هدفمندی صدور مدارک تحصیلی و تدوین برنامه درسی براساس رشته‌های مصوب این شورا در سطح عالی کشور، مجوز ایجاد دانشگاه تربیت معلم طلاب با پیگیری مستمر صادر شد.
وی در ادامه به تبیین راهبردهای گسترش آموزش و تربیت حوزوی در سراسر کشور پرداخت و اظهار کرد: در زمینه علوم و معارف اسلامی تعیین راهبردها، سیاست‌ها و ضوابط تاسیس و توسعه آموزش؛ متناسب با رسالت‌ها و اهداف حاکم بر برنامه‌ها و طرح‌های جامع موردنظر در چهارچوب مصوبات است.
حجت‌الاسلام فلاحی به مسئله آموزش، تربیت و سازماندهی طلاب در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: نظارت حوزه در جذب و استخدام طلاب در ادارات دولتی و… ضروری است.
عضو کمیسیون آموزش با اشاره به تایید نظام‌نامه طرح تربیت معلم طلاب توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: با انجام آیین‌نامه داخلی، شیوه به‌کارگیری و آموزش نیز مصوب می‌شود.
فلاحی یادآوری کرد: با توجه به مرکزیت استان قم درخصوص حوزه‌های علمیه، مقرر گردید این طرح در ۳۱ استان کشور با ایجاد شعبات عملیاتی و اجرا شود.
وی این موضوع را لازم‌الاجرا خواند و اعلام کرد: اجرایی شدن این مهم همت عالی می‌طلبد چنانچه شرایط اجرای آن در برخی از استانها فراهم است و در اول مهر ماه سال جاری کلاس‌ها برقرار خواهد شد.
وی مطالبه انجام این طرح را وظیفه مدیران هر استان برشمرد و تاکید کرد: مسئولین ارگان‌های آموزشی و تربیتی اعم از دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و حوزه‌های استانی باید با جدیت مطالبه‌گر عملیاتی شدن این طرح در جهت رفع کمبود نیروی آموزشی باشند.
حجت الاسلام فلاحی با بیان نقش‌آفرینی طلاب در ابعاد معرفتی، معنوی، مهارتی و هویتی جامعه انسانی خاطرنشان کرد: بصیرت‌افزایی سیاسی در سیستم آموزشی و تربیتی بسیار مهم است؛ چرا که اگر آفت اندیشه‌های انحرافی یا خرافی درمان نشود در آینده‌ای نه چندان دور به تهدیدی جدی بدل خواهد شد پس لازم است که با هم‌افزایی فکری با هدفمندی کار را پیش ببریم.

انشر تعليق

  • سيتم نشر التعليقات التي ترسلها على الويب بعد موافقة فريق الإدارة.
  • لن يتم نشر الرسائل التي تحتوي على قذف أو قذف.
  • لن يتم نشر الرسائل غير الفارسية أو غير ذات الصلة.